Płatności HCE

Banki chętnie podążają za wszelkimi nowinkami technologicznymi i udostępniają nowoczesne rozwiązania ku wygodzie i uciesze swoich klientów. Od jakiegoś czasu pojawiła się oferta płatności mobilnych HCE. Czym jest i jak posługiwać się takim rozwiązaniem?

Technologia HCE umożliwia płatności telefonem na zasadach zbliżonych do płatności kartą. Wystarczy zbliżyć smartfon do terminala, zaakceptować transakcje i gotowe. Telefon powinien być odblokowany, ale nie jest wymagane połączenie z Internetem (możliwa jest praca w trybie offline). Przy kwotach do 50 zł, podobnie jak przy technologii zbliżeniowej przy karcie płatniczej, nie jest wymagany PIN. Ponad tą kwotę terminal zażąda wprowadzenia kodu wirtualnej karty.

Aplikacja HCE

Przed pierwsza płatnością konieczna jest instalacja opcji zbliżeniowych w aplikacji mobilnej banku. Konieczny będzie wybór konta, z jakiego będą dokonywane potrącenia i zatwierdzić warunki. Aktywacja powinna przyjść w wiadomości sms na telefon. Kolejny krok to wprowadzenie kodu PIN HCE (także online w banku, telefonicznie). Samo urządzenie musi spełniać określone warunki – odpowiedni system operacyjny (Android co najmniej wersja 4.4 lub w banku PEKAO także Windows 10), uruchomiony moduł NFC (do operacji bezstykowych); sieć nie ma znaczenia. Na chwilę obecną największe banki, tj. Millenium, PEKAO SA, BZ WBK, Eurobank, Getin Bank, ING, PKO BP, Raiffeisen i banki spółdzielcze udostępniają płatności HCE, a kolejne pracują nad wdrożeniem tej opcji.
Korzystanie z HCE jest bezpłatne. Różne banki mogą jednak ustalać inne zasady korzystania z usługi. Wszelkie warunki bez problemu znaleźć można na stronie banku, w jakim posiadamy rachunek.
Płatności HCE to wygodna forma płatności za zakupy czy usługi bez konieczności posiadania gotówki czy kart płatniczych. Wystarczy telefon i gotowe. Mówi się, że już teraz stanowią konkurencję dla plastików. Wadą mogą być ograniczenia dotyczące systemu operacyjnego i wymagania sprzętowe (także terminala). Zdecydowanie to wyjątkowe ułatwienie dla zabieganych Polaków, z których warto choć raz skorzystać by przekonać się, że jednak warto.

Sprawdź najnowsze porównywarki:
Porównywarka pożyczek gotówkowych 2023
Porównywarka kredytów gotówkowych 2023
Porównywarka kont osobistych 2023
Porównywarka kart kredytowych 2023

Portal Mobilbank.pl specjalizuje się w prezentacjach banków z Kielc z urządzeniach mobilnych. W naszym serwisie znajdziesz atrakcyjne kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, darmowe konta osobiste, konta dla młodzieży od 13 roku życia, lokaty bankowe na rok, karty płatnicze VISA oraz MasterCard. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz skorzystać z pomocy konsultantów i ekspertów finansowych, którzy znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Dzięki specjalistom zaoszczędzisz czas i unikniesz niepotrzebnego stresu. Zapraszamy!

POMOC EKSPERTAKONTAKT
+