5 powodów dla których warto inwestować w obligacje

Obecnie zakup obligacji to jeden z najbezpieczniejszych możliwości inwestowania pieniędzy. Poznaj 5 ważnych elementów, dla których warto kupować obligacje.

Brak ryzyka

Ponieważ obligacje skarbowe są wypuszczane na rynek przez Skarb Państwa, mamy pewność, że nie stracimy naszego kapitału. Dlaczego? Ponieważ Państwo gwarantuje całym swoim majątkiem zwrot zainwestowanych pieniędzy wraz z zarobionymi odsetkami. Trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy całe Państwo bankrutuje. Dodatkowym atutem obligacji jest fakt, że nie mają postaci dokumentu, nie są czymś materialnym. Zaletą dematerializacji jest to, że nikt nam obligacji nie ukradnie, nie musimy też się martwić, że zgubimy gdzieś nasze papiery oszczędnościowe. Oczywiście zawsze zostaje wydany dokument o zakupie obligacji, jednak ma tylko charakter informacyjny i nie stanowi podstawy do wypłacenia zgromadzonych odsetek czy też kapitału początkowego. W ten sposób możemy być spokojni o nasze oszczędności.

Jasno określone warunki

Przed wypuszczeniem na rynek takich akcji wszystko jest jasno określone w liście emisyjnym. Nie trafimy na żadne dodatkowe, ukryte koszty czy też inne nieprzewidziane sytuacje. Wszystko czyste i klarowne. Dokładnie opisany czas trwania obligacji, wysokość i rodzaj oprocentowania, forma wypłacania wypracowanych odsetek.

Dostęp dla wszystkich

Posiadaczem obligacji, czyli obligatariuszem może zostać każdy. Obecnie ceny obligacji zaczynają się już od 100złotych, co powoduje, że nawet przeciętny zjadacz chleba może sobie pozwolić na zakup tego typu akcji.

Mamy stały dochód

W zależności od rodzaju obligacji, od czasu trwania umowy mamy pewny zysk. Jasno jest określone czy dane obligacje mają stałe czy też zmienne oprocentowanie. Zazwyczaj tego rodzaju produkty mają jednak stałe oprocentowanie. Pieniądze są nam przekazywane w stałych odstępach czasu na nasze konto lub całość kapitału wraz z odsetkami zostaje zwrócona na koniec.

Możliwość odzyskania kapitału przed czasem

Emisja obligacji zawsze dotyczy określonego czasu, np. rok, dwa lub kilka lat. Co w sytuacji, gdy z pewnych powodów musimy odzyskać zainwestowane pieniądze? W każdym momencie możemy odsprzedać nasze obligacje innej osobie i jest to zgodne z prawem. Jeśli papiery są imienne to zmiana właściciela zostaje odnotowana. Nie tracimy naszego kapitału i zarobionych wcześniej pieniędzy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, zważywszy, że w życiu zdarzają się różne sytuacje.
Tego typu inwestycje niosą dla nas tylko korzyści, nie ma ryzyka, wszystko jest jasne i czytelne. Możemy się przygotować na ewentualne trudności życiowe i nie martwić się, że nie odzyskamy pieniędzy. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą bezpiecznie pomnażać swój majątek.

Sprawdź najnowsze porównywarki:
Porównywarka pożyczek gotówkowych 2023
Porównywarka kredytów gotówkowych 2023
Porównywarka kont osobistych 2023
Porównywarka kart kredytowych 2023

Portal Mobilbank.pl specjalizuje się w prezentacjach banków z Kielc z urządzeniach mobilnych. W naszym serwisie znajdziesz atrakcyjne kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, darmowe konta osobiste, konta dla młodzieży od 13 roku życia, lokaty bankowe na rok, karty płatnicze VISA oraz MasterCard. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz skorzystać z pomocy konsultantów i ekspertów finansowych, którzy znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Dzięki specjalistom zaoszczędzisz czas i unikniesz niepotrzebnego stresu. Zapraszamy!

POMOC EKSPERTAKONTAKT
+