Czek giro – co to jest i jak działa?

Większość z nas przyzwyczaiła się do korzystania z kart płatniczych. Za pośrednictwem przelewów elektronicznych płacimy rachunki, robimy zakupy w sklepach internetowych i choć może się wydawać, że każdy z nas posiada konto bankowe, nie wszyscy je mają. Mimo tego, że bankowość elektroniczna oraz mobilna prawie całkowicie wyparły czeki, to nadal są one bardzo chętnie wykorzystywane przez firmy pożyczkowe oraz osoby, które nie posiadają własnego konta bankowego.

Czek giro umożliwia wypłatę pieniędzy bez konieczności posiadania rachunku bankowego, taka forma transakcji była praktykowana przez bardzo wiele lat, zanim wprowadzono systemy kont elektronicznych. Posiadając czek giro, pieniądze można wypłacić w placówkach poczty polskiej. Wiele firm pożyczkowych umożliwia swoim klientom realizowanie czeku giro i jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie gdy zależy nam na szybkim uzyskaniu gotówki. Aby móc podjąć czek giro potrzebny jest dowód osobisty oraz stosowny dokument, który pożyczkobiorca powinien otrzymać wraz z umową pożyczkową. Pieniądze można odebrać w dowolnej placówce Poczty Polskiej oraz Banku Pocztowego.

Czek giro czy przelew bankowy?

Dużą zaletą czeku giro jest to, że w tym wypadku nie trzeba zakładać konta bankowego, jeśli chcemy podjąć pieniądze. Chcąc wziąć pożyczkę wystarczy wypełnić stosowny formularz online, a następnie zgłosić się na pocztę po odbiór pieniędzy. Jeżeli potrzebna nam dodatkowa gotówka w bardzo krótkim czasie, bo na przykład mamy nieprzewidziane wcześniej wydatki, warto zdecydować się na taką opcję. Wówczas pieniądze będziemy mogli otrzymać jeszcze tego samego dnia lub następnego dnia po rozpatrzeniu wniosku.
Decydując się na przelew bankowy również będziemy mogli cieszyć się z dodatkowych pieniędzy w krótkim czasie, z tym, że będziemy musieli wykonać wypłatę z bankomatu. Poza tym trzeba będzie liczyć się z zaksięgowaniem wpłaty.

Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, dużo zależy od naszych potrzeb i preferencji. Chociaż bankowość elektroniczna obecnie zdominowała rynek, czasami stare, sprawdzone rozwiązanie również są dobre i warto mieć je na uwadze.

Sprawdź najnowsze porównywarki:
Porównywarka pożyczek gotówkowych 2023
Porównywarka kredytów gotówkowych 2023
Porównywarka kont osobistych 2023
Porównywarka kart kredytowych 2023

Portal Mobilbank.pl specjalizuje się w prezentacjach banków z Kielc z urządzeniach mobilnych. W naszym serwisie znajdziesz atrakcyjne kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, darmowe konta osobiste, konta dla młodzieży od 13 roku życia, lokaty bankowe na rok, karty płatnicze VISA oraz MasterCard. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz skorzystać z pomocy konsultantów i ekspertów finansowych, którzy znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Dzięki specjalistom zaoszczędzisz czas i unikniesz niepotrzebnego stresu. Zapraszamy!

POMOC EKSPERTAKONTAKT
+