Kredyt negocjowany. Jak grać, by ugrać najwięcej?

Osoby starające się o kredyt hipoteczny zazwyczaj nie posiadają zbyt dużych oszczędności. Tym bardziej proces pożyczania pieniędzy jest dla nich stresujący. Decyzję kredytową bardzo często podejmujemy pod presją czasu, konieczne jest również podpisanie umowy przedwstępnej, która zobowiązuje nas do zakupu nieruchomości i wpłaty odpowiedniej zaliczki. Zakup mieszkania nie jest taki łatwy, jak mogłoby się to wydawać. Ponieważ jest to bardzo ważna decyzja, która ma wpływ na całe nasze życie, tak więc nie może być podejmowana zbyt pochopnie.

Większość z nas decyduje się na współpracę z bankiem, który jako pierwszy rozpatrzy nasz wniosek kredytowy pozytywnie. Oczywiście warunki umowy można negocjować i warto to robić. Pamiętajmy, że oferta bankowa nie jest ostateczna, doradcom kredytowym zależy na udzieleniu nam kredytu, tak samo, jak nam na jego otrzymaniu. Nawet jeżeli czas nas nagli, warto podjąć rozmowy, bo większość osób jest w stanie w ten sposób wynegocjować dla siebie naprawdę dobrą ofertę kredytową.

Jak negocjować?

Niezależnie od tego, o jaki kredyt się staramy możemy podjąć negocjacje, szczególnie jeżeli nasza historia kredytowa jest nienaganna. Kolejnym atutem, który warto przedstawić jako argument podczas starania się o lepsze warunki kredytowania są oszczędności. Jeżeli udało nam się uzbierać pokaźną sumę, staniemy się dla banku bardziej wiarygodni – klient, który potrafi zarządzać swoim budżetem to mniejsze ryzyko. Decydując się na przykład na kredyt hipoteczny, będziemy mogli liczyć na niższą marżę, prowizję oraz nieobowiązkowe ubezpieczenie.

Szukając dla siebie najlepszego rozwiązania, warto zdecydować się na złożenie wniosku o kredyt w kilku bankach równocześnie, wówczas będziemy mieć większe szanse na uzyskanie najlepszej oferty. Chociaż banki analizują podobne czynniki typu zdolność kredytowa, zarobki, wkład własny w inwestycję, to mimo wszystko mają nieco inne podejście do sprawy. Niestety w dalszym ciągu niewiele osób ma świadomość, że banki to instytucje, z którymi można negocjować warunki umowy kredytowej lub podjąć się renegocjacji. W tym wypadku nic nie tracimy, możemy za to zyskać i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Sprawdź najnowsze porównywarki:
Porównywarka pożyczek gotówkowych 2021
Porównywarka kredytów gotówkowych 2021
Porównywarka kont osobistych 2021
Porównywarka kart kredytowych 2021

Portal Mobilbank.pl specjalizuje się w prezentacjach banków z Kielc z urządzeniach mobilnych. W naszym serwisie znajdziesz atrakcyjne kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, darmowe konta osobiste, konta dla młodzieży od 13 roku życia, lokaty bankowe na rok, karty płatnicze VISA oraz MasterCard. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz skorzystać z pomocy konsultantów i ekspertów finansowych, którzy znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Dzięki specjalistom zaoszczędzisz czas i unikniesz niepotrzebnego stresu. Zapraszamy!